Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı

roksalan
    roksalan
    Yönetici
    Yönetici

Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı Empty Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı

Mesaj tarafından roksalan Çarş. Ocak 05, 2011 5:00 am

SHOW TV'nin merakla beklenen dizisi 'Muhteşem Yüzyıl', 5 Ocak'ta başlıyor. Halit Ergenç'in 'Kanuni Sultan Süleyman'ı oynadığı dizide, annesi Valide Sultan'ı canlandıran Nebahat Çehre, 'Kostümümü giyip, sette yürüdüğümde, Osmanlı Sarayı'nda doğup-büyümüş bir kadın olduğuma inandım' diyor. Dizideki harem ve banyo sahnelerinden bahseden Çehre, 'Saray yaşamı anlatılıyor ve içinde haremin olmaması mümkün değil. Banyo yapan cariyeler de gösterilecek elbette. Yıkanan bir kadın silueti, yandan belirsiz bir göğüs çirkin değil, estetik bence' diye konuştu. 'Aşk-ı Memnu'nun 'Firdevs Hanım'ı, 'Muhteşem Yüzyılın' 'Valide Sultan'ı Nebahat Çehre'den AKŞAM çok özel açıklamalar...

- Nasıl bir kadın Valide Sultan?
    'Firdevs Hanım' gibi çok güçlü bir kadın. Nebahat Çehre'nin karşısına hep kuvvetli kadınlar geliyor. Bu yıl 'Aşk-ı Memnu'nun bitmesiyle birlikte, hep aynı tarzda roller teklif edildi ama istemedim. 'Muhteşem Yüzyıl' projesini ise hemen kabul ettim. 'Valide Sultan' bir anne ama çok farklı bir kadın.
    Oğlunun her an yanında. Bu rolle gördüm ki, ben 18 yaşında birinin de 35 yaşında birinin de annesini oynayabiliyorum.

- Rolünüze nasıl hazırlandınız?
    Önce bir takım tarih kitapları okudum. Her okudum tarihçi bir diğerini çürüttü. Kafamı karıştırdı. Meral Okay'ın senaryosu olduğu için, onun en doğrusunu yapacağına inandığım için okumayı bıraktım. En doğrusunu senaryodan öğrenmeye karar verdim.

- Hürrem Sultan ve Valide Sultan arasında yaşanan çekişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Valide Sultan, oğlunun iyiliği için yapıyor her şeyi. Bu çekişme de kötülük için yapılmıyor. Oğluna çok bağlı olduğu için, olayların tam olarak kontrolü altında olmasını istiyor. Bazı anlaşmazlıkların yaşanması normal...

- Harem ve banyo sahneleri şimdiden çok konuşuluyor...
    Burada saray yaşamı anlatılıyor ve içinde haremin olmaması mümkün değil. Haremde banyo yapan cariyeler de gösterilecek elbette. Burada erotik bir çağrışım olduğunu hiç düşünmüyorum. Yıkanan bir kadın silueti, yandan belli belirsiz bir göğüs gösterilmesi çirkin değil, estetik bence.

HALİT 1 YIL BEKLEDİ

- Ekranda başka dönem dizilerini de izliyoruz. 'Muhteşem Yüzyıl'ın farkı ne olacak sizce?
    Çok titiz bir çalışma yürütülüyor. Kostümler, mekanlar öylesine inandırıcı ki, bugüne kadar ekrana gelmiş en gerçekçi dönem projesi. Ben 'Aşk-ı Memnu'nun bitişinden itibaren, Halit de bir yıldır bu projeyi bekliyor. Eylülde başlayacaktık ancak her şeyin hazır olması beklenenden uzun sürdü.

'Gelin'e tam not verdim

Hürrem Sultan'ı (Meryem Uzerli) ilk gördüğümde o ışığı alamadım. Kilo vermesi gerektiğini söylediler. Çok kısa sürede 5-6 kilo verdi. Sonra bir raks sahnesi çektik ve orada Meryem'i izleyince 'Tamamdır, Hürrem kesinlikle bu kız' dedim. Öyle etkileyici dans ediyordu ki... İşine bağlı çok disiplinli bir oyuncu Meryem...

Öznur Kaymak / AKŞAM GAZETESİ
    SelcukAKKUS
    SelcukAKKUS
    Kurucu
    Kurucu

Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı Empty Geri: Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı

Mesaj tarafından SelcukAKKUS Çarş. Ocak 05, 2011 1:03 pm

Roksalan.Sayfamızda Yönetici Olarak Atandın.
    roksalan
    roksalan
    Yönetici
    Yönetici

Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı Empty Geri: Valide Sultan Nebahat Çehre röportajı

Mesaj tarafından roksalan Çarş. Ocak 05, 2011 5:40 pm

tamam teşekkür ederim Selçuk bey:)
    SelcukAKKUS
    SelcukAKKUS
    Kurucu
    Kurucu

Mesaj tarafından SelcukAKKUS Çarş. Ocak 05, 2011 7:36 pm

Rica Ederim Smile
    hürremsultan~
    hürremsultan~
    Üye
    Üye

Mesaj tarafından hürremsultan~ Çarş. Ocak 05, 2011 7:50 pm

paylaşım için teşekkürler (:
    fandelon
    fandelon
    Üye
    Üye

Mesaj tarafından fandelon Perş. Ocak 06, 2011 9:12 pm

aynen

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 6:39 am