Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

roksalan
    roksalan
    Yönetici
    Yönetici

Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Empty Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Mesaj tarafından roksalan Perş. Ocak 06, 2011 3:32 am

Selam arkadaşlar, Muhteşem Yüzyıl dizisine karşı dizi başlamadan çığ gibi büyüyen bu tepkiler hakkında neler düşünüyorsunuz?
    sezennnnn
    Üye
    Üye

Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Empty Geri: Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Mesaj tarafından sezennnnn Perş. Ocak 06, 2011 1:42 pm

tepkileri tamamen anlamsız buluyorummm....reytıng kaygısı olan kanalların yapmış oldu propoganda bence....harem kültürü osmanlıda olan bi durum...padişahların soylarını devam ettirebilmesi için biden fazla kadınla birlikte olması nı sanki ilk duymuş gibi hiç olmamış bu dizi de öne çıkmış gibi insanların yorumlamasını asıl ben kınıyorum...gerçekler neden bu kadar tepki alır anlamammm.....ayrıca ilk bölümde kesinlikle cinsel içerikli görüntüler yoktu...insanlar önce kendilerine baksın avrupayi film çekecekler diye ahlaki değerleri hiç sayıp çektikleri filmler modern sanat bu dizi sanatını kötülemekkkse bu insanlara acırımm...
    Aşk-ı Hürrem
    Aşk-ı Hürrem
    Yönetici
    Yönetici

Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Empty Geri: Kamuoyundaki aşırı tepki hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Mesaj tarafından Aşk-ı Hürrem Perş. Ocak 06, 2011 2:01 pm

Kullanılan dili eleştirseler hak verirdim fakat bu kadar kötülemek yersiz.
    roksalan
    roksalan
    Yönetici
    Yönetici

Mesaj tarafından roksalan Perş. Ocak 06, 2011 5:22 pm

Ve dizi başlamadan bu kadar yüklenmeleri çok komik gerçekten..
    ama farkettiyseniz dizi yayınlandıktan sonra gay sahnesi şarap sahnesi vızırtıları kesildi, çünkü kendi körlüklerini kendileri gördüler.Aslında onların da kabahati olmayabilir, çünkü bu insanlar belli sayfalarda belli kanallardaki doldurmalarla hareket ediyorlar, en azından bir kısmı...Biraz sürü psikolojisiyle hareket ediyorlar, ama bu kadar çok çıkışmaları çok anlamsızdı.
    ya inanabiliyomusunuz, İbrahim'in mum üflediği sahneye gay sahnesi demişler, he bir de ÇIPLAKmış İbrahim orda, yahu nasıl bir uydurma yeteneğidir bu anlamadım gitti..hadi bir iki kişi yanlış görüp dese neyse, yüzlercesi çıplak diyo İbrahim'e, komik ya gerçekten komik..
    Bi tanesi var ki dediği şu, biz fragmandan dizinin içeriğini anlayamayacak kadar, o şifreleri çözemeyecek kadar körmüşüz Smile bu sana bahşedilmiş bir yetenekse buyur kullan kardeşim bize niye küfredion dimi ya
    cem_kara
    Üye
    Üye

Mesaj tarafından cem_kara C.tesi Ocak 08, 2011 1:12 pm

Tepkilere biraz kulak verilmeli bence.
    Hakaret ve küfür içeren yorumları bende begenmiyorum.
    Dizi teknik açıdan güzel hazırlanmış.Çekimler güzel.
    Benim begenmediğim yanı,içerik.
    Senarist daha doğru kaynaklardan daha hassas düşünerek senaryoyu yazmalıydı.

Teşekkürler.

En son cem_kara tarafından C.tesi Ocak 08, 2011 4:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    roksalan
    roksalan
    Yönetici
    Yönetici

Mesaj tarafından roksalan C.tesi Ocak 08, 2011 4:31 pm

2 yıllık bir birikimle ve konumunda ileri gelen tarihçilerin danışmanlığında yazılmış bir senaryodur.
    Ama diziye bakacak olursak birkaç kısmın kamuoyunun tepkisini de dikkate alarak düzenlenmesi gerekiyor bana göre.
    deryabilgili
    deryabilgili
    S.Yönetici
    S.Yönetici

Mesaj tarafından deryabilgili C.tesi Ocak 08, 2011 4:40 pm

bence senaryo gerçeğe uygun olarak yazılmamış diye düşünüyorum.çünkü bir sürü eksiklik ve farklılık var.ama ilerleyen bölümlerde belki gerçekliğe biraz daha önem verilir herhalde.

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 11:50 pm